Program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców

Home / Projekty / Projekty zrealizowane / Program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców

Program Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców.

Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaprasza do udziału w projekcie “Green EYE: enabling young entrepreneurs in the Smart Green Sector and beyond to gain first-hand entrepreneurship experience GREEN EYE” w ramach programu Erasmus dla młodych przedsiębiorców.

green eye logoProgram Erasmus dla młodych przedsiębiorców jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych Państwach Uczestniczących.

Do wymiany doświadczenia dochodzi podczas pobytu u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga początkującemu przedsiębiorcy w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy. Przedsiębiorca przyjmujący czerpie korzyść, poznając własną firmę z nowej perspektywy, a także zyskuje możliwości współpracy z zagranicznymi partnerami oraz pogłębia swoją wiedzę na temat nowych rynków.

Kto może wziąć udział?

  • Poczatkujący przedsiębiorcy, którzy poważnie myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej lub którzy założyli działalność w ciągu ostatnich trzech lat. (Przyszła) działalność może być prowadzona w obrębie dowolnego sektora, a wiek nie ma żadnego znaczenia,
  • Doświadczeni przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiębiorstwa w jednym z Państw Uczestniczących

Rekrutacja

Rekrutacja do projektu odbywa się w trybie ciągłym do wyczerpania alokacji środków. Początkujący i doświadczeni przedsiębiorcy powinni złożyć formularz aplikacyjny do udziału w programie w języku angielskim za pośrednictwem strony internetowej programu http://www.erasmus-entrepreneurs.eu/ – w ramach którego wybierają swój punkt kontaktowy. Lista wszystkich dostępnych punktów kontaktowych znajduje się na ww. stronie programu.

Kontakt

Dział Nauki i Transferu Wiedzy

tel. 12 293 75 76

Zespół projektowy

Dr Magdalena Niewczas-Dobrowolska – koordynator projektu

mdobrowolska.uek@gmail.com

Mgr Beata Kołodziej-Szymańska

bszymanska.uek@gmail.com

Mgr Beata Nowak

bnowak.uek@gmail.com