Ruszył nabór wniosków na międzynarodowe projekty badawcze w ramach inicjatywy typu ERA-NET Co-fund Urban Accessibility and Connectivity (EN UAC), dotyczące obszarów tematycznych związanych z rozwojem współczesnych miast i obszarów zurbanizowanych.
O finansowanie mogą się starać konsorcja międzynarodowe złożone z co najmniej 3 zespołów badawczych pochodzących z co najmniej 3 krajów biorących udział w konkursie. Kierownik polskiego zespołu musi posiadać co najmniej stopień naukowy doktora.
Kraje uczestniczące w konkursie: Austria, Belgia, Cypr, Dania, Francja, Holandia, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Słowenia, Szwecja, Turcja, Wielka Brytania, Włochy.
Proces wnioskowania o udzielenie finansowania:
- poziom międzynarodowy: przygotowanie przez polski zespół badawczy we współpracy z partnerami zagranicznymi wniosku wspólnego w języku angielskim, który należy złożyć w elektronicznym systemie składania wniosków prowadzonym przez francuską Agencję Finansującą (ANR): https://aap.agencerecherche.fr
- poziom krajowy: przygotowanie przez polski zespół badawczy wniosku krajowego dotyczącego polskiej części projektu.
Harmonogram konkursu
- Termin składania wniosków wspólnych skróconych (tzw. pre-proposals): 17 marca 2020 r., 13:00 CET
- Zaproszenie do składania wniosków wspólnych pełnych (tzw. full proposals): maj 2020 r.
- Termin składania wniosków wspólnych pełnych (tzw. full proposals): 22 września 2020 r.
- Termin składania wniosków krajowych w systemie ZSUN/OSF: wrzesień 2020 r.
- Wyniki konkursu: grudzień 2020 r.
W konkursie EN-UAC można otrzymać środki na wynagrodzenia dla zespołu badawczego, wynagrodzenia i stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://www.ncn.gov.pl/wspolpraca-zagraniczna/wspolpraca-wielostronna/konkurs-ensuf/ogloszenie-JPI-UE-UAC